قیمت لحظه ای سکه و طلا / قیمت هر گرم طلا : 1,152,200 تومان
1399/5/29
نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر

نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر


خرید جواهر همیشه به آن آسانی که فکرش را می‌کنیم، نیست. بسیاری از افراد قبل از خرید حتما در مورد نوع جواهر، جواهرفروشی، قیمت طلا، انتخاب سنگ و نگین برای پایه جواهر و موارد بسیار دیگر که به خرید جواهر ربط دارد، تحقیق می‌کنند. اما در مقابل نیز هستند افرادی که بدون هیچ گونه تحقیقی دل را به دریا می‌زنند و سریع برای خرید اقدام می‌کنند. جواهر و طلا هر دو جزء گران‌ترین چیزهایی هستند که ما در طول زندگی می‌خریم، می‌توانید جواهر را برای سالگرد ازدواج، هدیه تولد، روز مادر، روز زن و ده‌ها مناسبت دیگر بخرید و یا آن را برای سرمایه آینده بخرید و نگه دارید.

نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر

کسانی که عاشق طلا و جواهر هستند، همیشه به دنبال راهی هستند که طلا و جواهر را با سلیقه خود بسازند و سنگ و نگین آن را خود انتخاب کنند. همان‌طور که در مقاله پایه جواهر چیست عنوان کردیم، پایه جواهر در انواع مختلف از حلقه ست، گوشواره، آویز، سرویس پایه جواهر، انگشتر، نیم ست دستبند، گزینه‌ای عالی برای شماست تا بتوانید سنگ، نگین، و رنگ طلا را خودتان انتخاب کنید و آنها را به جواهری تبدیل کنید که دلخواه و طبق سلیقه‌تان است. در واقع پایه جواهر بیانگر نوع شخصیت و سلیقه شماست و مطابق با طرز تفکر شما ساخته شده است.

برای اینکه بدانید چگونه پایه جواهر بخرید و آن را برای خود شخصی سازی کنید، نکاتی را برای شما جمع آوری کردیم که در این مقاله آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

1. خرید از برند و جواهر فروشی معتبر

طلا و جواهر وسایل ارزانی نیستند، که بخواهید آنها را از هر فروشگاه و طلافروشی بخرید. خرید پایه جواهر نیز مانند طلا و جواهر نیاز به پیدا کردن فروشگاهی معتبر و با سابقه دارد.

سنگ های قیمتی و نگین‌ها نیز در برخی فروشگاه‌ها به صورت فیک و تقلبی به فروش می‌رسند و اگر قرار باشد از این جواهرفروشی‌ها خرید کنید، مطمئنا پول خود را از دست داده‌اید.

علاوه بر این، هر فروشگاه پایه جواهر ندارد و این محصول خاص را در برخی فروشگاه‌ها و طلا فروشی‌های قدیمی که کار آنها به صورت بنکداری است، می‌توانید پیدا کنید.

برندهای لوکس غالباً بر روی پایه جواهر و جواهرات خود تخفیف نمی‌دهند و همین امر باعث می‌شود که خرید از آنها کمی سخت باشد و مشتریان خاصی سراغ اینگونه جواهر فروشی‌ها بروند. دانستن اینکه چه وقت و کجا پایه جواهر بخرید، می‌تواند به شما کمک کند هم در پول خود صرفه جوی کنید و هم اینکه از خرید خود مطمئن باشید.

2. انتخاب سنگ و نگینی ماندگار

نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر

بعضی اوقات عشق ما به انواع جواهر می‌تواند ما را در مورد انتخاب‌های درستی که می‌توانیم داشته باشیم، کور کند. برخی اوقات ممکن است جواهری را ببینم که روی آن سنگ بی کیفیت وجود دارد ولی در هر حال آن را پسندیدم و دوست داریم بخریم. خب این حالا را در زمان خرید پایه جواهر ندارید و می‌توانید بهترین سنگ‌های قیمتی مانند الماس، یاقوت کبود، مروارید، کهربا، زیرکونیوم زرد و بسیاری دیگر را زمان ساخت جواهر خود با پایه جواهر انتخاب کنید.

البته زمانی که قصد دارید پایه جواهر سفارش دهید و سنگ و نگین آن را مطابق سلیقه خود انتخاب کنید، توجه داشته باشید که در سنگ‌ها و رنگ‌های آنها زیاده روی نکنید.

3. مروارید می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد

الماس سنگ قیمتی است که کسی از آن سیر نمی‌شود و همه تشنه آن هستند، اما مروارید می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد. اگر بودجه شما امکان سفارش الماس همراه با پایه جواهر را نمی‌دهد، انواع مروارید را در نظر داشته باشید. مروارید به هر سلیقه و سبکی زیبایی و اصالت خاصی می‌دهد.

مرواریدها سه درجه دارند: طبیعی، پرورشی و مصنوعی. مروارید طبیعی را می‌توان در دریاها پیدا کرد، این مرواریدها اغلب نادر هستند و بسیار کم می‌توان به آنها دسترسی داشت. مرواریدهای طبیعی در طبیعت به سختی یافت می‌شوند، به خصوص در اندازه و درخشندگی که اغلب در سرویس‌های طلا و جواهر امروزی می‌بینیم.

اما مورد دوم، مرواریدهایی هستند که به آنها مرواریدهای پرورشی می‌گوییم. آنها معمولا نمونه‌هایی هستند که در بیشتر جواهرات دیده می‌شود و مطمئنا نسبت به نمونه‌های طبیعی درخشش کمتری دارند.

وقتی به دنبال این هستید که پایه جواهر خود را درخشش دهید و آن را با سنگ همه مد تزیین کنید، مرواریدها می‌توانند گزینه شما باشند. مرواریدهای ارزان‌تر دارای بدنه‌ای شفاف‌تر هستند، در حالی که مدل‌های گرانتر آن مانند شیشه ای با رنگ سفید کمرنگ می‌درخشد.

4- سنگ های قیمتی و سنگ ماه تولد

یک ایده خوب برای هدیه دادن جواهر این است که پایه جواهر را بخرید و آن را با سنگ ماه تولد شخص تزیین کنید. حال، بدیهی است که سنگ ماه تولد برخی افراد سنگ ‌های قیمتی هستند اما شما می‌توانید این سنگ‌ها را با قیمتی ارزان‌تر بخرید و آن را روی پایه جواهر بندازید.

اگر به دنبال این هستید که در هزینه صرفه جویی کنید، بدانید که سنگ‌های مصنوعی و ارزان، ارزش جواهر شما را پایین می‌آورند و درخششی که سنگ طبیعی روی جواهر دارد را نمی‌توانند نمایش دهند. در مورد سنگ‌های قیمتی و خرید آنها نیز باید مانند پایه جواهر، بسیار دقیق باشید و به دنبال طلا فروشی بروید که از اصل بودن سنگ‌های آن مطمئن هستید.

5- از جواهر فروش سوال کنید

نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر

اگر برای خرید پایه جواهر به کمک نیاز دارید، منطقی است که تنها از شخصی که زندگی خود را صرف ساختن پایه جواهر کرده است، سؤال کنید. این افراد سال‌های بسیار در این حرفه فعالیت کردند و به خوبی می‌دانند که هر فرد چه مدلی را دوست دارند و چه مدلی را نمی‌پسندند.

در یک کلام می توانیم بگوییم که طلا و جواهر فروشان حرفه‌ای و با سابقه، روانشناسان خوبی هستند و به خوبی می‌توانند سلیقه شما را در ساخت و تزیین پایه جواهر به دست آورند.

6. از یک نفر دوم نظر بخواهید

اگر در مورد پایه جواهر و نوع سنگ و نگین آن تردید دارید، می‌توانید از یک شخص دوم کمک بگیرید و نظر او را بپرسید. هنگام خرید پایه جواهر ممکن است نتوانید خوب تصمیم بگیرید و احساسی برخورد کنید، بنابراین ممکن است در این خین مدلی را پیدا کنید که حتی چشمان شما قادر به تشخیص زیبایی آن نباشد.

7. تحقیق و بررسی خود را کامل کنید

اگر قبلا طلا و جواهری را خریدید، به دنبال مدلی بگردید که بتواند از نظر ظاهری با آن مدل را تکمیل کند! به عنوان مثال، اگر قبلا انگشتری خریدید که روی آن سنگ یاقوت دارد، به دنبال پایه جواهر آویز و دستبندی باشید که از نظر ظاهری به آن انگشتر شباهت داشته باشد و نگین پایه جواهر را همان نگینی انتخاب کنید که انگشتر شما دارد.

8. مطمئن شوید که طلا فروشی ضمانت و شرایط عودت دارد

نکاتی مهم هنگام خرید پایه جواهر

طلا و جواهر نیز مانند هر چیز دیگری، احتمال دارد خراب و مشکل‌دار شود. اگر در بررسی‌های خود در مورد طلا فروشی، به این مورد دقت کنید که طلافروشی شرایط عودت و همچنین ضمانت را داشته باشد، دیگر از بروز مشکل نگران نخواهید شد.

طلا و جواهر و همچنین سنگ های قیمتی روز به روز گران‌تر می‌شوند و اگر قرار باشد آنها را از دست بدهید، ضرر بسیاری به شما وارد می‌کنند که جبران ناپذیر نیز است.

9. در نظر گرفتن استایل و سبک شخصی

هدف اصلی خرید پیاه جواهر این است که بتوانید جواهر را مطابق سلیقه و خواست خود تزیین کنید و به اصلاح آن را شخصی سازی کنید. بنابراین در هنگام سفارش پایه جواهر حتما به آنچه دوست دارید توجه کنید و بعد سراغ عوامل دیگر بروید.

10- در نظر گرفتن خرید آنلاین

خرید آنلاین همیشه می‌تواند بهترین گزینه برای خریدها باشد و خرید پایه جواهر نیز در این دسته خریدها قرار می‌گیرد. در وب‌سایت‌ها مانند وب‌سایت دیورس می‌توانید به طیف وسیعی از طرح‌ها و مدل‌ها دسترسی داشته باشید و با خیال راحت در هر مکان سراغ‌آنها بروید و همچنین سر صبر اقدام به خرید کنید. با خرید اینترنتی پایه جواهر همچنین می‌توانید از تخفیف‌هایی که وب‌سایت‌ها برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند نیز، بهره‌مند شوید.

بهترین مکان برای خرید پایه جواهر

اکنون که نکات مهمی در مورد خرید پایه جواهر دانستید، وقت آن رسیده که برای خرید اقدام کنید. خرید آنلاین طلا و جواهر فروشی معتبر که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم کیفیت بالایی داشته باشد، به سادگی رفتن به بازار نیست. بهترین خرید پایه جواهر به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت دیورس صورت می‌پذیرد.

همه مواردی که برای اطمینان پیدا کردن از خرید آنلاین پایه جواهر و جواهر از یک وبسایت اینترنتی نیاز دارید، در وبسایت گالری دیورس گرد هم آمده است. در وب‌سایت گالری دیورس شما می‌توانید نمونه کارهای ساخته شده پایه جواهر را همراه با مشخصات دقیق (قیمت به روز پایه سرویس جواهر، وزن طلا، عیار طلا، وزن سنگ جواهر و رنگ‌بندی) مشاهده کنید و به صورت آنلاین سفارش دهید. سفارش شما نهایتا ظرف 48 ساعت در سراسر کشور به دستتان خواهد رسید و با توجه به خرید از وب‌سایت و مالیات بر ارزش افزوده صفر از تخفیف ویژه خرید آنلاین هم بهره‌مند خواهید شد.

جهت استفاده از سایت، گوشی را بچرخانید!