قیمت لحظه ای سکه و طلا / قیمت هر گرم طلا : 1,039,500 تومان
1399/8/17
نحوه بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده

نحوه بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده


تصور کنید می‌خواهید سراغ خرید انگشتر طلا بروید و دوست دارید انگشتر قدیمی خود را با انگشتر جدید عوض کنید، اما انگشت ورم کرده به شما اجازه این کار را نمی‌دهد. این موقعیت می‌تواند حال شما را خراب کند و کاری کند که با انگشت خود درگیری پیدا کنید. در این حالت باید سراغ بهترین روش‌های بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده بروید.

روش‌های مختلفی برای بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده وجود دارد، اما باید این روش‌ها را مطابق وضعیت انگشت خود انتخاب کنید. گیر کردن انگشتر در انگشت دست می‌تواند یک موقعیت بسیار کلافه کننده برای هر شخصی باشد و ممکن است موجب آسیب دیدن انگشت نیز بشود. گیر افتادن در این موقعیت، هر شخصی را مجبور به پیدا کردن راه‌های اصولی برای بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده می‌کند و در این مقاله قصد داریم تا در این باره صحبت کنیم.

روشی که در این مقاله عنوان می‌کنیم، بسیار آسان است و نیاز به وسیله خاص و ابزار پزشکی ندارد. روش‌هایی که شامل پیچاندن انگشت یا استفاده از تجهیزات تخصصی می‌شود، فقط باید توسط پرسنل پزشکی آموزش دیده و افراد حرفه‌ای و باتجربه در این حوزه انجام شود.

اگر انگشت شما آسیب دیده است، باید سریع به دنبال کمک‌های پزشکی باشید؛ چرا که به هیچ عنوان چیزی نیست که آن را نادیده بگیرید. وقت خود را صرف تلاش بسیار برای بیرون آوردن انگشتر از انگشت آسیب دیده نکنید. گیر کردن انگشتر یا حلقه ازدواج در انگشت ورم کرده ممکن است باعث بسته شدن شریان‌های خون شود و خون را در قسمت انتهایی انگشت گیر بیندازد و اگر به موقع از دست خارج نشود، می‌تواند باعث بروز آسیب‌های دائمی به دست شود. اگر انگشت متورم شده شما به رنگ آبی یا بنفش درآمده است یا اگر هیچ حسی در انگشت وجود ندارد، انگشتر را دست نزنید و آن را درنیاورید. در صورت جراحت یا متورم شدن و تغییر رنگ دادن انگشت خود، خودتان دست به کار نشوید و خیلی سریع به بخش فوریت‌های پزشکی یا اورژانس مراجعه کنید.

اما، مواقعی نیز است که می‌توانید در آن خودتان دست به کار شوید و انگشتر را از دست خود خارج کنید. اگر انگشتر در دست ورم کرده است و هیچ جراحتی ندارد، می‌توانید خودتان در خانه و قبل از مراجعه به بخش اورژانس یا مرکز مراقبت‌های فوری، آن را در بیاورید.

بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده

در این فرآیند از گزینه RICE استفاده می‌شود، که اولین گزینه برای کمک به بسیاری از افراد در روند بیرون آوردن انگشتر از دست ورم کرده می‌باشد (البته ممکن است روش‌های بهتر دیگری نیز وجود داشته باشد). RICE مخفف کلمه Rest (راحت بودن)، Ice (یخ)، Compression (فشار) و Elevation (بالا نگه داشتن) است. این یخ است که در این روش باعث می‌شود، بسیاری از افراد حس راحتی نداشته باشند.

علی رغم این واقعیت که برخی از افراد فکر نمی‌کنند، یخ ایده خوبی برای کم کردن میزان ورم دست باشد، اما همچنان بهترین روش برای بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده است. بنابراین ما را در ادامه همراهی کنید تا با این روش بتوانید انگشتر را از دست خود خارج کنید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل های انگشتر طلا در سال 2020

مراحل بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده

1- انگشت آسیب دیده خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید. بالا نگه داشتن دست به تخلیه خون از بافت‌ها کمک کرده و تورم را پایین می‌آورد. در کل مراحل درآوردن انگشتر دست خود را پایین نیاورید، در غیر این صورت مجبورید کار را با دست ورم کرده ادامه دهید. دست را بلند نگه دارید تا بتوانید انگشتر طلا را از دست خود خارج کنید.

2-  انگشت را با کیسه یخ به مدت 20 دقیقه یا با یخ مستقیم به مدت 10 دقیقه سرد کنید. یک روش آسان برای سرد کردن انگشت، قرار دادن انگشت در مخلوط یخ و آب است. فقط فراموش نکنید که در زمانی که دست خود را در ظرف قرار می‌دهید، انگشت خود را بالا نگه دارید. فقط کافی‌ است ظرف در بسته‌ای را از یخ پر کنید و آن را به صورت عمودی نگه دارید و دست  خود را در آن بگذارید. حتی می‌توانید یخ را در کیسه پلاستیکی بریزید و دست خود را در آن قرار دهید و بالا نگه دارید.

بیرون آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده

3- هنگامی که انگشت سرد شد و حداقل برای 15 تا 20 دقیقه درون مخلوط ماند، از مواد روان کننده مانند روغن استفاده کنید تا انگشت خود را لیز کنید. روغن کودک، روغن نارگیل، کره، روغن‌های گیاهی یا روغن‌های معدنی می‌توانند بهترین گزینه برای این کار باشند. می‌توانید از صابون نیز استفاده کنید، اما بدانید این ماده می‌تواند پوست را تحریک و ممکن است آن را خشک کند؛ اما با این حال این ماده نیز می‌تواند خوب عمل کند.

4- قبل از اینکه بخواهید انگشتر طلا و حلقه خود را حرکت دهید، قسمت جلوی انگشت خود را فشار دهید. فقط از دست دیگر خود استفاده کنید و انگشت را فشار دهید. دست دیگر شما قرار است انگشت را گرم کند، بنابراین نباید مانند این دست شما سرد باشد.

5- حلقه را به آرامی روی انگشت سرد، ماساژ داده شده و روغنی خود حرکت دهید. سرعت بیش از حد در این کار، باعث تورم بیشتر می‌شود. به یاد داشته باشید: دست آسیب دیده و ورم کرده خود را در تمام مراحل بالا نگه دارید.

6- در طی این فرآیند، ممکن است لازم باشد انگشت خود را چندین بار با یخ سرد کنید. اگر از یخ به صورت مستقیم استفاده می‌کنید، یادتان باشد که انگشت را بیش از 10 دقیقه در معرض آن قرار ندهید. در صورت استفاده از کیسه یخ نیز، زمان بیش از 20 دقیقه نشود. برای سرد کردن انگشت خود، حتما اجازه دهید که پنج دقیقه از سرد کردن قبلی بگذرد. اگر هنگام بیرون آوردن انگشتر طلا قسمت جلوی حلقه یا انگشتر متورم شد یا به نظر رسید که هنگام تکان دادن انگشتر انگشت جمع شده است، دوباره یخ، ماساژ دادن و روغن زدن به انگشت را انجام دهید. این کار را باید به صورت آرام انجام دهید و مراقب باشید.

7- اگر انگشت متورم و بی رنگ شد یا اگر بعد از چند بار تلاش کردن نتیجه‌ای نگرفتید، می‌توانید به دنبال مراقبت‌های پزشکی و اورژانس باشید. لازم نیست خیلی وسواس به خرج دهید و سریع سراغ مطب دکتر بروید. پیشرفت این روند ممکن است بسیار کند باشد؛ بنابراین، صبور باشید و به کار خود ادامه دهید.

اگر بلافاصله به کمک احتیاج داشتید، می‌توانید با آتش نشانی، اورژانس بیمارستان و در نهایت در صورت عدم توانایی در تکان خوردن به آمبولانس مراجعه کنید تا آنها با وسایل و ابزار انگشتر را از دست خارج کنند و در مواقعی حتی لازم است انگشتر را برش دهند. با روش بالا می‌توانید به راحتی انگشتر طلا را از دست خود خارج کنید و اگر قصد خرید آنلاین طلا را داشتید، می‌توانید برای خرید انگشتر جدید خود اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:

ایده هایی برای ذخیره، سازماندهی و نگهداری طلا و جواهر

انگشتر دست دوم بخریم یا نخریم؟  

جهت استفاده از سایت، گوشی را بچرخانید!