قیمت لحظه ای سکه و طلا / قیمت هر گرم طلا : 1,146,400 تومان
1399/9/3
مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟

مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟


مروارید که معمولاً با نام‌هایی مانند "سنگ قیمتی ارگانیک" یا "اشک ماه" نیز شناخته می‌شود، به عنوان سنگی ارزشمند بر روی جواهرات گذاشته می‌شود و ارزش آنها را دو چندان می‌کند. بسیاری از افراد بدون توجه به هزینه‌ای که این سنگ قیمتی دارد، از آن در جواهرات و پایه جواهر خود استفاده می‌کنند و زیبایی و درخشش بسیاری به پایه جواهر خود می‌دهند. اگر به دنبال این هستید که روی پایه جواهر خود مروارید استفاده کنید، باید هنگام خرید پایه جواهر به این دقت کنید که مروارید با چه پایه جواهری بهتر است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با این سنگ قیمتی آشنا کنیم و به شما بگوییم که هنگام انتخاب پایه جواهر و مروارید به چه نکاتی دقت کنید. اما قبل از اینکه درباره مروارید بگوییم می‌توانید سراغ مقاله پایه جواهر چیست بروید، تا بیشتر با این نوع جواهر آشنا شوید.

مروارید چیست؟

مروارید سنگی زیبا و قیمتی است که از قرار گرفتن یک ماده تحریک کننده، معمولاً شن، درون صدف به وجود می‌آید. صدف برای محافظت از خود در برابر این ماده، لایه‌های غشائی آزاد می‌کند که ماده‌ای مات هستند. این نوع محافظت صدف از خود در برابر ماده‌ای مانند شن، به مرور زمان مروارید را به وجود می‌آورد.

این روند طولانی می‌تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد و به همین دلیل است که مروارید طبیعی می‌تواند هم گران و هم ارزشمند باشد. مروارید همیشه به شکل گرد نیست و در انواع اشکال و رنگ‌ها وجود دارد.

مروارید طبیعی یا پرورشی؟

مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟

اولین و مهم‌ترین تفاوت مروارید طبیعی و مروارید پرورشی در نحوه ساخت آنها است. مروارید پرورشی توسط صیادان تولید می‌شود که ماده محرک را به صدف تزریق می‌کنند و از محیط کنترل شده برای تولید سریع و کارآمد مروارید استفاده می‌کنند. اما مرواریدهای طبیعی در آب و به همان صورتی که عنوان کردیم، تولید می‌شوند.

به دلیل سخت بودن برداشت مروارید طبیعی و همچنین زمان زیاد تولید آن، غالباً گران‌تر و نادرتر هستند. اما با این حال، مرواریدهای پرورشی در دنیای ساخت طلا و جواهر به همان اندازه مروارید طبیعی زیبا و ارزشمند هستند.

انتخاب نوع صحیح مروارید

بیایید ابتدا درباره رایج‌ترین نوع مروارید صحبت کنیم. به این مروارید، مروارید آب شیرین می‌گویند. این مروارید نسبت به دیگر مرواریدها ارزان‌تر است.

مروارید آکوایا یک نوع مروارید کلاسیک است، که اندازه آن کمی کوچک‌تر از مروارید آب شیرین است و معمولاً در رنگ‌های سفید یا کرم یافت می‌شود. خاستگاه این نوع مروارید سواحل ژاپن است.

اما، مروارید تاهیتی بی نظیرترین و جالب‌ترین نوع مروارید است. این نوع مروارید با رنگ تیره و روشن از سیاه تا رنگ‌های متالیک وجود دارد، که بسیار محبوب است و در عین حال عجیب و غریب و بسیار با ارزش است.

انتخاب مروارید برای پایه جواهر

مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟

اگرچه برخی از مردم فکر می‌کنند که مروارید تاریخ مصرف دارد و قدیمی می‌شود، اما این درست نیست. این سنگ قیمتی بسیار با ارزش است و می‌توان از آن برای سال‌ها و دهه‌ها استفاده کرد و به هیچ عنوان نگران از مد افتادن آن نبود. شاید همه ما مروارید را به شکل آن گردنبندهای کلاسیک رشته‌ای دیدیم و جواهرات مروارید را به آن شکل می‌شناسیم، اما این طرز فکر اشتباه است. همان‌طور که در مقاله نکات مهم هنگام خرید پایه جواهر گفتیم، مروارید بر روی هر پایه جواهری می‌تواند زیبایی خاصی داشته باشد و می‌تواند گزینه‌ی عالی برای پایه جواهر باشد. در واقع، طراحان مد از مروارید برای زرق و برق دادن به جواهرات استفاده می‌کنند و آن را با مدل‌های مختلف نشان می‌دهند.

تصمیم گیری در مورد انتخاب سنگ برای پایه جواهر و همچنین انتخاب نوع پایه جواهر برای مروارید، می‌تواند تصمیم دشواری باشد. احتمالاً رایج‌ترین نوع پایه جواهر که مردم برای ست کردن با مروارید به دنبال آن می‌‌روند، گردنبند، آویز و سرویس است. سرویس‌های جواهر تقریبا برای همه نوع مرواریدی مناسب است، فقط باید با توجه به طول، اندازه مروارید استفاده شده و میزان فضای موجود برای قرار دادن مروارید آن را چیدمان کنید.

اگر گردنبند موجود در سرویس پایه جواهر دارای فضای کمی برای قرار دادن مروارید است، می‌توانید سراغ مرواریدهای درشت‌تر بروید و همان تعداد کم مروارید را در آن برجسته کنید. حتی در برخی جواهرات مشاهده کردیم که تنها از یک مروارید به صورت تک استفاده شده است و آن را در پایه جواهرهایی قرار دادند که گردنبند آن قسمتی مانند آویز دارد. فراموش نکنید که می‌توانید مروارید را هم به شکل گرد و هم به اشکال مختلف استفاده کنید، بنابراین مرواریدهای اشکی نیز می‌توانید گزینه عالی برای سرویس های پایه جواهر باشند.

برای انگشتر پایه جواهر، بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که تنها یک مروارید و آن هم در مرکز آن قرار بگیرد. تصویر بالا نمونه یک پایه جواهر زیبا است که با مروارید شیک و مجلل شده است.

استفاده از مروارید در گوشواره و دستبند پایه جواهر نیز، بسیار رایج است. انتخاب پایه جواهر گوشواره برای مروارید، به قدری زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توانید خود را محدود به مدل‌های خاصی بکنید. گوشواره‌های گرد، آویزی، میخی و انواع مختلف گوشواره می‌تواند به خوبی با مروارید ست شوند و از بابت انتخاب پایه جواهر گوشواره برای مروارید به هیچ عنوان مشکلی نخواهید داشت. در مورد دستبند نیز می‌توانید سراغ دستبندهای النگویی بروید و این مدل پایه جواهر می‌تواند، انتخاب خوبی برای مروارید باشد. هنگام خرید پایه جواهر بدانید که، انتخاب خوب ترکیب مروارید و برلیان بر روی پایه جواهر می‌تواند باشد.

هنگام انتخاب پایه جواهر برای مروارید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که سراغ طلای سفید برویم یا طلای زرد؟ از یک مروارید استفاده کنیم یا چند مروارید؟ آیا الماس و برلیان بهتر نیست؟ اما مهم‌ترین سوالی که باید بپرسید این است که آیا سبک و سلیقه من با مروارید بیشتر جور است یا دیگر سنگ‌ها.

هنگام خرید آنلاین پایه جواهر از وب سایت دیورس می‌توایند به راحتی انتخاب‌های خود را بررسی کنید، مدل‌های مختلف را مشاهده کنید و با توجه به مروارید مدل را انتخاب و خریداری کنید.

هنگام تصمیم گیری به خاطر داشته باشید که مروارید یک سنگ قیمتی بسیار ظریف است و یکی از نرم‌ترین سنگ‌های قیمتی نیز به شمار می‌آيد.

به راحتی خراش برمی‌دارد و آسیب می‌بیند. اگر تصمیم به خرید پایه جواهر برای مروارید دارید، مسئولیت مراقبت و محافظت از مروارید آن مسئولیت بسیار بزرگی است و باید بسیار مراقب باشید.

مراقبت از مروارید در جواهر

مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟

 همان‌طور که در بالا ذکر کردم، مروارید، تنها سنگ قیمتی ارگانیکی است که بسیار ظریف است. هنگام انداختن جواهراتی که مروارید دارند، به یاد داشته باشید که مواد خارجی مانند عطر و اسپری می‌توانند به رنگ و کیفیت مروارید شما آسیب برسانند. می‌توانید استفاده از این مواد را به قبل از انداختن جواهرات موکول کنید و پس از استفاده از جواهر نیز آنها را سریع دربیاورید.

اگر مروارید روی جواهر شما کدر به نظر می‌رسد، بهترین روش استفاده از پارچه‌ای خشک و نرم برای پاک کردن هر گونه ماده‌ی خارجی و جرم از روی آن است. اگر در شرایطی قرار گرفتید که دیگر پارچه نرم کارساز نیست و مروارید را تمیز نمی‌کند، می‌توانید مروارید را بشویید.

برای این کار به یک مایع صابون ملایم یا شامپوی کودک، آب مقطر یا معدنی و یک برس نرم مانند برس مانیکور نیاز دارید. هنگامی که مرواریدهای خود را تمیز کردید، باقیمانده آب را از روی آن با پارچه خشک کنید. اجازه ندهید بیش از حد آب یا صابون روی مرواریدهای شما بماند، زیرا این امر می‌تواند به کیفیت مروارید شما آسیب برساند. فراموش نکنید که مراقبت از مروارید، می‌تواند تضمین کند که ماندگاری جواهر مرواریدی شما بیشتر شود.

بیشتر بخوانید:

چگونه طلا و جواهر خود را تمیز کنیم؟

مزایای خرید پایه جواهر چیست؟    

جهت استفاده از سایت، گوشی را بچرخانید!