قیمت لحظه ای سکه و طلا / قیمت هر گرم طلا : 1,112,900 تومان
1399/8/24
نیم ست طلا با سرویس طلا چه فرقی دارد؟

نیم ست طلا با سرویس طلا چه فرقی دارد؟


ممکن است این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که تفاوت نیم ست با سرویس طلا چیست؟ یا هر کدام چه مواردی دارند که آنها را از هم متفاوت می‌کند. حتی برخی افراد قبل از اینکه بخواهند بدانند که سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد، به دنبال جوانب مثبت و منفی نیم ست و سرویس طلا می‌روند، تا خرید به صرفه و در عین حال خوبی داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد تفاوت نیم ست با سرویس طلا صحبت کنیم و به شما بگوییم که هر کدام از چه اکسسوری‌هایی تشکیل شده‌اند. اما برای شروع حتما باید تعریفی از هر کدام داشته باشیم تا راحت‌تر بتوانیم تفاوت این دو را درک کنیم.

نیم ست طلا

نیم ست طلا را، با توجه به نامی که دارد می‌توانیم مجموعه‌ای کوچک‌تر از سرویس طلا بدانیم. هنگام خرید سرویس طلا با مجموعه‌ای کامل که شامل دستبند، گردنبند و گوشواره می‌شود رو به رو هستیم (که برخی از سرویس‌های طلای انگشتر نیز دارند)، اما نیم ست معمولا یکی از این موارد را ندارد و حتی در برخی موارد، دو مورد از اکسسوری‌های داخل سرویس طلا را ندارد.

معمولا افرادی که به دنبال خرید نیم ست طلا میٰ‌روند، به دنبال این هستند که خرید به صرفه‌تر داشته باشند و همچنین کالایی که می‌خرند به بزرگی سرویس طلا نباشد. نیم ست طلا و طرح‌های آن معمولا نسبت به سرویس طلا ظریف‌تر است و به همین خاطر، افرادی که به دنبال خرید نیم ست طلا هستند سن کمتری نسبت به سرویس طلا دوستان دارند و هنگام خرید به دنبال طلاهای ظریف هستند. حتی برخی افراد برای رسیدن به سوال چه سرویس طلایی برای دخترمان بخریم، تفاوت نیم ست با سرویس طلا را نیز بررسی می‌کنند.

موارد استفاده از نیم ست طلا

برعکس سرویس طلا که بیشتر برای مراسم‌های خیلی بزرگ و مجلل استفاده می‌شود، نیم ست حتی حالت استفاده روزانه دارد. به دلیل سبک و ظریف بودن بیشتر نیم ست‌های بازار، استفاده از آن برای مهمانی‌ها و حتی روزانه بسیار آسان‌تر است و به همین دلیل، از سرویس طلا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند که سرویس‌های طلای ظریف نیز داریم که از آنها نیز می‌توان به صورت استفاده کرد، اما بیشتر منظور ما در این مقایسه سرویس‌های طلای بزرگ‌تر و مجلل‌تر است.

بیشتر طرفداران نیم ست طلا افراد جوان و دخترهای مجرد هستند که به دنبال سادگی هستند و همچنین به دلیل ظرافت و سبک‌تر بودن نیم ست نسبت به سرویس طلا، خرید آن برای این دسته از افراد آسان‌تر است.

نیم ست طلا شامل چه اقلامی می‌شود؟

نیم ست طلا را می‌توان به صورت جفت و از هر نوع مدل طلا پیدا کرد. ممکن است شامل گوشواره و گردنبند باشد، می‌تواند انگشتر و گردنبند باشد، یا می‌تواند انگشتر با دستبند باشد و در نهایت می‌توانیم آن را به صورت ست از گردنبند و دستبند طلا پیدا کنیم.

طراحی و ساخت نیم ست طلا کمی با سرویس طلا فرق دارد. معمولا در ساخت نیم ست طلا سعی می‌شود که از ظرافت و سادگی الهام گرفته شود و به همین دلیل، در مواردی که در نیم ست است خبری از شلوغی و سنگ‌های درشت و وزن زیاد طلا نیست.

در گالری دیورس و هنگام خرید آنلاین طلا می‌توانید طرح‌های بسیار زیبا و در عین حال ساده و ظریف از نیم ست را پیدا کنید. هنگام خرید می‌توانید رنگ نیم ست خود را انتخاب کنید و مناسب با سلیقه خود سفارش نیم ست دهید. برای اینکه کمی با مدل‌های نیم ست دیورس آشنا شوید، مدل‌هایی را به صورت گلچین در اینجا قرار می‌دهیم.

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

همان‌طور که می‌بینید بیشتر نیم ست‌هایی که در بازار هستند، از گردنبند و گوشواره تشکیل شده‌اند و این ‌مدل‌های زیبا از دیورس نیز همین اقلام را دارند. ظرافت و زیبایی از مؤلفه‌های اصلی طرح‌های نیم ست دیورس است و کسانی که به دنبال این مؤلفه‌ها هستند، می‌توانند دیورس را برای خرید انتخاب کنند.

سرویس طلا

سرویس طلا نیز با توجه به اسمی که دارد، مجموعه‌ای کامل‌تر نسبت به نیم ست طلا به شمار می‌آید و معمولا در آن گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشتر دیده می‌شود که این کامل‌ترین نوع سرویس طلا می‌باشد. اما با این حال، این موارد در انواع سرویس طلا متغیر است و ممکن است در برخی انگشتر نباشد و در مدلی دیگر دستبند نباشد. اما باید عنوان کنیم که گردنبند و گوشواره جزء اصلی‌ترین موارد سرویس طلا هستند، که امکان حذف شدن آنها از سرویس خیلی کم است.

معمولا در ساخت سرویس طلا از سنگ‌ها و نگین‌ها مرغوب و اصل استفاده می‌شود، اما با این حال سرویس طلا با نگین اتم نیز در ایران پرطرفدار است، چرا که قیمت نگین اتم کمتر از برلیان و دیگر موارد است. در هر دو طلای به کار رفته ۱۸ عیار است و به ندرت عیار بالاتر و پایین‌تر پیدا می‌شود.

موارد استفاده از سرویس طلا

بیشتر افراد میانسال و بالاتر و همچنین عروس‌ها، اقدام به خرید سرویس طلا می‌کنند. البته که سرویس‌هایی که با ظرافت طراحی و ساخته می‌شود، طرفداران جوان و مجرد را نیز دارد و بیشتر آنها خرید سرویس طلای ظریف و ساده را دوست دارند.

از سرویس طلا بیشتر در مراسم‌های عروسی و مهمانی‌های بزرگ استفاده می‌شود و کمتر پیش می‌آید که آن را در دورهمی‌های خانوادگی و حتی استفاده روزمره انداخت. سرویس‌های طلایی که برای عروسی خریده می‌شود، معمولا درخشش و زرق و برق بیشتری نسبت به سرویس‌های عادی دارد و این مدل سرویس طلا در ویترین طلافروشی‌ها بیشتر دیده می‌شود.

سرویس طلا در گالری دیورس هر سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد و به همین دلیل کسی بدون انتخاب از دیورس خارج نمی‌شود. ظرافت و منحصر به فرد بودن از اصلی‌ترین مشخصه‌های سرویس‌های طلا در دیورس است. برای اینکه کمی با مدل‌های سرویس طلا در دیورس آشنا شوید، مدل‌هایی را به صورت گلچین در اینجا قرار می‌دهیم.

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

تفاوت نیم ست با سرویس طلا

همان‌طور که می‌بینید سرویس‌های طلای دیورس هم ترکیبی از گردنبند، دستبند، گوشواره و انگشتر هستند و هم گردنبند، گوشواره و دستبند و این موضوع می‌تواند تمام سلایق و بودجه‌ها را پوشش دهد. همانند نیم ست‌های دیورس، سرویس‌های طلای دیورس دارای ظرافت و زیبایی هستند و کسانی که به دنبال این موارد در سرویس طلا هستند، می‌توانند دیورس را برای خرید انتخاب کنند.

تفاوت نیم ست با سرویس طلا چیست؟

برای جمع بندی اگر بخواهیم بگوییم تفاوت نیم ست با سرویس طلا در چیست، باید بگوییم که اقلام موجود درد نیم ست طلا کمتر از سرویس طلاست و معمولا در نیم ست گردنبند و گوشواره وجود دارد که گاهی نیز انگشتر نیز اضافه می‌شود؛ اما در سرویس طلا تمام محصولاتی که با طلا ساخته می‌شود دیده می‌شود.

سرویس طلا معمولا توسط افراد میانسال مورد استفاده قرار می‌گیرد و مکانی که از آن استفاده می‌شود مراسم‌های عروسی و مهمانی‌های خاص است. اما نیم ست طلا معمولا توسط دختران جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد و مورد استفاده آن به صورت روزمره و دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی است.

سنگ و نگینی که در سرویس طلا به کار می‌رود در بیشتر مواقع اصل است و زرق و برق بیشتری دارد. شاید همین موضوع است که نیم ست را به اکسسوری راحت و روزمره تبدیل کرده است و در کل باید بگوییم که نیم ست حالت اسپرت دارد در صورتی که سرویس طلا به عنوان وسیله‌ی زینتی بسیار پر زرق و برق در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نکاتی درباره خرید سرویس طلا عروس

خرید آنلاین طلا چه مزایایی دارد؟

خرید طلای دست دوم بهتر است یا سکه  

جهت استفاده از سایت، گوشی را بچرخانید!