قیمت لحظه ای سکه و طلا / قیمت هر گرم طلا : 1,152,200 تومان
1399/8/7
سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟


سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟ سرویس طلای عروس باید سفید باشد یا زرد؟ چه رنگی را برای سرویس طلای عروس انتخاب کنیم؟ کدام رنگ برای عروسی مناسب‌تر است؟ برای بسیاری از افراد، این انتخاب یک امر شخصی است. برخی افراد دوست دارند تا سرویس طلای عروسی آنها رنگ گرم داشته باشد و به همین دلیل سراغ رنگ طلایی می‌روند و برخی دیگر دوست دارند تا خنکی رنگ سرویس را حس کنند، که این انتخاب این افراد نیز سرویس طلای سفید خواهد بود.

اما اگر جزء افرادی هستید که مطمئن نیستید در خرید سرویس طلا عروس چه رنگی انتخاب کنید و یا هر دو رنگ را دوست ندارید، چند عامل وجود دارد که می‌توانند در تصمیم گیری شما کمک کنند.

سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

هنگام مطالعه این مقاله، سبک و سلیقه، ویژگی‌های پوست و صورت خود و همچنین بودجه خود را در نظر داشته باشید. ممکن است یکی از این موارد باعث تسریع در انتخاب و رسیدن به رنگ مورد علاقه و مناسب شما سرویس طلای شما باشد.

طلای زرد و طلای سفید چیست؟

این دو رنگ طلا، هر دو از طلای خالص ساخته شده و در روند ساخت با آلیاژها مخلوط می‌شوند. چیزی به نام طلای سفید طبیعی وجود ندارد و طلایی که به صورت طبیعی استخراج می‌شود، رنگ طلایی دارد. طلا یک فلز گران‌بها است که بسیار نرم است، بنابراین هنگام ساخت جواهر و طلاهای زینتی باید با آلیاژها مخلوط شود تا به بتواند دوام و محکمی طلای ساخته شده را داشته باشد.

·        طلای زرد با مس، نقره، روی، نیکل و یا پالادیوم مخلوط می‌شود. از بین این آلیاژها، میزان مس برای حفظ رنگ طلایی بالاترین میزان را در این ترکیب دارد.

·        طلای سفید با آلیاژهای به رنگ نقره‌ای مانند پالادیوم و نیکل ترکیب می‌شود تا رنگ آن را کمتر کند و از میزان زردی آن کاسته شود. سپس با رودیم آبکاری می‌شود تا به آن طلا سفیدی که همه دیدیم، تبدیل شود.

بسیاری از سرویس‌های عروس دارای کدهایی هستند که میزان عیار را در آنها مشخص می‌کند و همچنین به شما می‌گوید که چه میزان از طلای شما را خود فلز طلا تشکیل داده و چه میزان از آن را آلیاژهای دیگر تشکیل می‌دهند.

نقاط مثبت و منفی سرویس طلای سفید

سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

طلا سفید رنگی است که معمولا در کل جهان همه آن را دوست دارند و بیشتر استفاده می‌شو، که دلیل اصلی آن نیز ست شدن راحت آن با لباس عروس و همچنین رنگ بیشتر پوست‌های صورت است. بنابراین اگر قصد دارید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید و مطلقا برای عروسی ریسک نکنید، این رنگ سرویس طلا می‌تواند انتخاب مطمئنی باشد.

·        طلا سفید در سرویس طلا و هر نوع طلایی، معمولا ظاهری بسیار شیک‌تر از پلاتین دارد، اما از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر از پلاتین است. این دو از نظر ظاهری تقریبا ظاهری یکسان دارند، اما تنها تفاوت آنها همان میزان قیمت آنهاست. برای کسانی که قصد دارند تا سرویس طلا را برای عروسی بخرند، مطمئنا بودجه و هزینه می‌تواند مورد مهمی باشد. به همین خاطر طلا سفید و نه پلاتین می‌تواند برای سرویس طلای عروس انتخاب اقتصادی باشد. این مورد در میان نکات خرید سرویس طلا بسیار اهمیت دارد و می‌توانید آن را به خاطر بسپارید.

·        طلای سفید از طلای زرد دوام بیشتری دارد. این بخاطر این است که آلیاژهایی که با طلای سفید مخلوط می‌شوند، فلز بادوام‌تری نسبت به طلای زرد تولید می‌کند. طلای سفید به راحتی خراش برنمی‌دارد و فرو نمی‌رود. بنابراین، این نوع فلز می‌تواند انتخاب خوبی برای عروس‌هایی باشد که خیلی پر جنب و جوش هستند.

·        طلای سفید نیاز به نگهداری بیشتری دارد. با گذشت زمان، روکش ردیم روی طلای سفید فرسوده می‌شود و کم کم رنگ زرد طلای زیرین آن نمایان می‌شود. بنابراین هر چند سال یکبار باید آن را دوباره در رودیم غوطه ور کنید. اما خبر خوب این است که با این کار سرویس طلای خود را نو می‌کنید و ظاهر آن را جلا می‌بخشید.

البته باید توجه داشته باشید که این کار را برخی طلافروشی‌ها رایگان انجام می‌دهند و معمولا رودیم زدن روی طلا کاری هزینه‌بر است. بنابراین قبل از هر کاری از طلاساز درباره هزینه سوال کنید.

 

·        سرویس طلای عروس به رنگ سفید، می‌تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی شود. برای کاهش زردی رنگ فلز طلا، ‌در ساخت طلا سفید به آن نیکل می‌زنند که می‌تواند حساسیت‌زا باشد. بنابراین اگر به نیکل حساسیت دارید، مطمئنا به این رنگ سرویس طلا واکنش پوستی نشان خواهید داد و در پی آن ممکن است جوش‌های پوستی یا تاول بزنید. آلرژی به نیکل بسیار شایع است. بهتر است قبل از خرید سرویس طلای عروس سفید، از عدم حساسیت به این فلز مطمئن شوید.

نقاط مثبت و منفی سرویس طلای زرد

سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

سرویس طلای زرد کلاسیک و بدون تاریخ انقضا است. این رنگ سرویس طلا، به عنوان اولین سرویس‌ طلاهای عروسی استفاده می‌شد و برای همه ما حالت سنتی دارند.

·        سرویس طلای زرد برای عروس‌هایی که به دنبال سبک وینتج هستند، گزینه بسیار عالی است. طلای زرد ظاهر گرمی دارد و با لباس‌های عروس وینتج بسیار جذاب به نظر می‌رسند. این نوع رنگ سرویس طلا سال‌ها پیش به عنوان ترند استفاده می‌شد، اما امروزه افراد خاصی به دنبال این رنگ سرویس طلا هستند. همچنین به این راحتی‌ها نمی‌توان مدل فیک این رنگ سرویس طلا را زد (برخلاف طلای سفید که نقره و انواع بدلی آن در بازار موجود است).

·        نگهداری سرویس طلای زرد آسان است و لازم نیست هر چند سال یک بار آن را در هر چیزی غوطه‌ور کنید. فقط به طور مرتب از سرویس طلای خود مراقبت کنید تا درخشش آن را حفظ کنید. تنها کاری که باید برای تمیز کردن طلا انجام دهید، این است که آن را در صابون و آب گرم قرار دهید و سپس با یک پارچه نرم آن را خشک کنید.

·        تغییر اندازه گردنبند، انگشتر و دستبند سرویس طلای زرد بسیار آسان‌تر و ساده انجام می‌شود. شاید ندانید، اما سایز انگشتان شما در طی سال‌ها تغییر می‌کند. تغییر اندازه طلای زرد برای جواهرسازان راحت‌تر است، زیرا نرم‌تر است و نیازی به آبکاری رودیم ندارند. همچنین، اگر به طور اتفاقی سرویس طلای شما آسیب ببیند، ترمیم طلای زرد راحت‌تر است.

·        اما این رنگ سرویس طلا، به راحتی خراش برمی‌دارد. به همین خاطر نمی‌توانید سرویس طلای خود را همیشه به طلافروشی بروید تا آن را جلا دهید. بنابراین، اگر فرد پرجنب‌ و جوشی هستید، طلای زرد 18 عیار که نرم است را انتخاب نکنید. طلای زرد 14 و 10 عیار می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد.

کدام یک برای بودجه‌های کمتر بهتر است؟

سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

اختلاف قیمت بسیار کمی بین سرویس طلای سفید و طلای زرد وجود دارد، زیرا مقدار طلای واقعی در آنها یکسان است (همان عیار) و این بخاطر این است که شما برای طلای موجود در سرویس طلا پول پرداخت می‌کنید، نه آلیاژهای ترکیب با آن. با این وجود، ممکن است سرویس طلای سفید به دلیل روکش ردیم کمی گران‌تر باشد.

تفاوت واقعی قیمت در نوع سنگ و نگینی که روی آن قرار می‌گیرد، است. اگر از سنگ و نگین روی سرویس طلا مطمئن نیستید، می‌توانید خرید پایه جواهر را انتخاب کنید و سنگ و نگین دلخواه خود را برای روی سرویس طلا انتخاب کنید. این خرید این امکان را به شما می‌دهد که مطابق سلیقه، خواست و بودجه خود سرویس طلای عروسی خود را بچینید و دیزاین کنید.

سرویس‌های طلای سفید به راحتی رنگ را نشان می‌دهند. الماس‌ها و برلیان‌هایی با رنگ زرد کمی پررنگ به راحتی می‌توانند مرکز توجه در سرویس طلا باشند.

اگر به دنبال سادگی هستید، سراغ سنگ‌ها و نگین‌هایی رنگ روشن بروید. چرا که این رنگ‌ها با لباس عروس بیشتر هماهنگی دارند و ظاهر شما را چند رنگ نمی‌کنند.

 

نکته پایانی

انتخاب رنگ سرویس طلای عروس، کاملا به سلیقه و اولویت شما بستگی دارد. بیشتر عروس ها دوست دارند تا رنگ سرویس طلا به صورت و چهره آنها بیاید و آنها را در روز عروسی شیک و مجلل کند. طلای سفید و طلای زرد هر دو ماندگار هستند که هرگز از مد نمی‌افتند. فقط توجه داشته باشید که هرکدام معایب خود را دارند. سرانجام، بودجه خود را در نظر بگیرید - که ممکن است در انتخاب نهایی شما تأثیر بگذارد.

دیورس طیف وسیعی از سرویس های طلای عروس هم در رنگ زرد و هم در رنگ سفید ارائه می‌دهد و انتخاب را برای شما بسیار آسان می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند که خیلی سریع و با مشاهده محصولات به جواب سوال سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد برسید.

بیشتر بخوانید:

چه سرویس طلایی برای دخترمان بخریم؟

بایدها و نبایدهای خرید طلا    

جهت استفاده از سایت، گوشی را بچرخانید!